Jak vznikla káva Kafista?

Jak vznikla káva Kafista?

 

V srdci malebných italských kopců, kde se mísí vůně čerstvě pražené kávy a jemný šepot historie, začala moje cesta s Italem Carlem a Kafistou. Jsem David, zakladatel e-shopu Kafista, a dnes bych vám rád vyprávěl o našem jedinečném spojení s Carlem, majitelem italské pražírny s padesátiletou tradicí a hlubokými znalostmi tohoto krásného řemesla. Dnes už vím, že naše setkání nemohla být náhoda.

 

 

Když jsem navštívil Carlovu pražírnu v Itálii, byl jsem okouzlen jeho vášní a schopností vyloudit z každého zrna kávy její pravou podstatu, a to vše s respektem k tradičnímu italskému pražení v rodinné pražírně, která je navíc členem SCA (specialty coffee association). V tu chvíli jsem pochopil, že Carlo je ten pravý partner pro můj sen - vytvořit kávu, která kombinuje tradiční italské pražení a českou inovativnost.

 

 

Carlo, s jeho bohatými zkušenostmi a tradicí, byl stejně tak uchvácen mou vizí a otevřeností k novým nápadům. Společně jsme začali pracovat na vytvoření něčeho výjimečného – fúze česko-italské kávy, která by spojovala to nejlepší z obou světů.

Výsledkem je Kafista, káva vynikající kvality, pražená s láskou v Itálii a čerstvě dovážená do České republiky. Každé zrnko je důkazem našeho respektu k tradici a závazku k fairtrade standardům, ať už jde o výběrovou kávu, naše jednodruhové kávy, nebo kávové směsi.

Moje vize je nabídnout - i nám v Česku - tak skvělou kávu, jakou si můžete vychutnávat jen v malebné Italské vesničce, nebo v Římě při pohledu na Koloseum. Zkrátka dostat Vás do Itálie jak jen to půjde, ale při tom cítít, že v tom mají přeci jen prsty naše zlaté České ručičky. Zkrátka tak, že blíž k pravému italskému espressu v Česku už to nejde.

 

 

V Kafista kávě najdete chutě z celého světa – od kolébky kávy Etiopie až po slunnou Kostariku. Každé zrnko v sobě nese příběh těžké práce pěstitelů kávy, jejich péči a mistrovské pražení Carlem a jeho týmem. Ale příběh Kafista nekončí v pražírně. Končí až na dně Vašeho šálku, tady u nás v Česku.

Kafista není jen produkt, je to způsob, jak spojit lidi s příběhem, který si mohou vychutnat každý den. Je to Vaše ráno, Vaše chvíle s přáteli, Vaše každodenní rutina. A já beru jako svou zodpovědnost, aby tyto Vaše chvíle byly z hlediska kávy stoprocentní.

Carlo a já neustále hledáme nové chutě, směsi a způsoby, jak dále rozvíjet značku Kafista. Naše značka spojuje tradici s moderními požadavky trhu a stojí na pevných základech fairtrade a udržitelnosti. Je to káva pro ty, kteří chtějí nejen skvělou chuť,

ale také se podílet na příběhu, který má pro nás velký význam.

 

 

V Kafista kávě se snoubí vášeň, tradice, kvalita a inovace. Je to více než jen šálek kávy. Je to pozvání na cestu, která začíná sluncem na kávové plantáži, prochází italskou tradicí a temperamentem a končí na českém pohostinném stolku. Je to příběh o spojení, které překračuje hranice a spojuje lidi. Kafista není jen značka, je to zážitek, který čeká na to, aby byl objeven.

Jako zakladatel Kafisty jsem hrdý na to, co jsme s Carlem dosáhli. Naše spolupráce je důkazem, že když se spojí dvě kultury s láskou ke kávě, vznikne něco opravdu výjimečného. Naše káva je symbolem této spojitosti a přináší vám nejen šálek kávy, ale i příběh, který můžete cítit s každým douškem.

Protože vím, že život je příliš krátký na to pít špatnou kávu, jsem zde, abych vám přinesl to nejlepší. Každý šálek Kafista kávy je pro mě osobní závazek – závazek k vynikající chuti, kvalitě a zážitku. Věřím, že jakmile ochutnáte naši kávu, budete chtít být součástí této cesty. Připojte se k nám, objevujte nové chutě a sdílejte příběh Kafista kávy s námi.

Děkuji vám za podporu naší vize a těším se, až společně budeme objevovat kouzlo Kafista kávy.

S vášní pro skvělou kávu,

David, zakladatel Kafista