Bialetti Moka Express na 3 šálky espresso maker

  • Moka konvice vyrobena italskou firmou Bialetti, podle samotného zakladatele Alfonso Bialetti, který jako první vyrobil Moka konvičku
  • Vyroben je z kvalitního litého hliníku s černou akrylovou rukojetí a knoflíkem na poklici.
  • Hodí se pro všechny typy sporáku kromě indukčních.
  • Na 3 šálky
  • Vezměte prosím na vědomí, že velikost odpovídá velikosti šálků espresso a ne velikosti běžných kávových a čajových šálků.
Můžeme doručit do:
24.7.2024
Skladem
Kód: 173
Značka: Bialetti
599 Kč 599 Kč / 1 ks
Kategorie: Moka konvičky
Materiál: Hliník
Objem: 3 šálky

Káva podle tradičního italského rituálu


1

Made in Italy

Od roku 1933 pro Made in Italy na celém světě.

 

2

Patentovaný bezpečnostní ventil

Patentovaný bezpečnostní ventil, inspirovaný a snadno se čistí.

Vyberte si kvalitní kávovou směs, která je vhodná pro přípravu kávy s Moka. Naplňte Moka konvici čerstvou vodou s co nejmenším množstvím vápna až po spodní okraj ventilu (ne dále).

 3

Ergonomická rukojeť

Ergonomická ochrana proti opaření pro pohodlné uchopení.

 

Použití a příprava kávy

BIALETTI A WWF

 

Vyberte si kvalitní kávovou směs, která je vhodná pro přípravu kávy s Moka. Naplňte Moka konvici čerstvou vodou s co nejmenším množstvím vápna až po spodní okraj ventilu (ne dále).

 

BIALETTI A WWF

 

Naplňte filtr hojně kávou, aniž byste stlačili kávový prášek. Vytvořte malý kopeček a vyhněte se rozsypání mleté ​​kávy na okraje moka konvičky. Zavřete espresso tak, že horní část pevně našroubujete na moka konvičku a postavíte ji na sporák

 

BIALETTI A WWF

 

Plamen by neměl zasahovat přes boky kávovaru, ale pouze zakrývat spodní plochu, aby káva vybublávala optimální rychlostí a ne příliš rychle. Jakmile je slyšet typické bublání Moka, káva je hotová a sporák lze vypnout.

 

BIALETTI A WWF

Nenechávejte kávu vařit příliš dlouho: jinak by se připálila a příliš zhořkla. Vychutnejte si horkou, čerstvě uvařenou kávu a nezapomeňte promíchat tekutinu v horní komoře: protože káva, která vytéká na konci, je méně silná než ta na začátku.

 
Moka Express

Vynález Moka

V roce 1933 se narodilo, co je stále považováno za charakteristiku Itálie na světě: Moka Express. Zdá se, že jeho vynálezci Alfonso Bialetti se podařilo inspirovat při přípravě tohoto úžasného nápadu tím, že pozoroval svou ženu při mytí pomocí starých licivů, velkého hrnce k mytí oblečení vodou a mýdlem. Ve skutečnosti dostala voda z kanálu uprostřed nádoby a byla odlévána na na prádlo přidávaný louhek, prací prostředek pro tehdy použité oblečení.

 

Jak udělat Moka?

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: